This site uses cookies in order to function as expected. By continuing, you are agreeing to our cookie policy.
Agree and close

Folder Putni

Atjaunots 20.11.2014.
Sugas latīniskais nosaukums
Sugas latviskais nosaukums
Latvijas Sarkanās grāmatas kategorija
Eiropas direktīva
Bernes konvencija
Aizsargājama suga
Mikrolieguma suga
Gaviidae
Gārgaļu dzimta
         
Gavia arctica (L.)
Melnkakla gārgale
1
BD I
II
X
 
Gavia stellata (Pont.)
Brūnkakla gārgale
0
BD I
II
X
 
Podicipedidae
Dūkuru dzimta
         
Podiceps auritus (L.)
Ragainais dūkuris
2
BD I
II
X
 
Podiceps nigricollis C. L. Brehm
Melnkakla dūkuris
2
 
II
X
 
Tachybaptus ruficollis (Pall.)
Mazais dūkuris
3
 
II
X
 
Hydrobatidae
Burātāju dzimta
         
Oceanodroma leucorhoa (Vieill.)
Vētras burātājs
 
BD I
II
   
Pelecanidae
Pelikānu dzimta
         
Pelecanus crispus Bruch.
Cirtainais pelikāns
 
BD I
II
   
Pelecanus onocrotalus L.
Sārtais pelikāns
 
BD I
II
   
Ardeidae
Gārņu dzimta
         
Botaurus stellaris (L.)
Lielais dumpis
3
BD I
II
X
X
Egretta alba L.
Lielais baltais gārnis
 
BD I
II
   
Egretta garzetta (L.)
Mazais baltais gārnis
 
BD I
II
   
Ixobrychus minutus (L.)
Mazais dumpis
1
BD I
II
X
 
Nycticorax nycticorax (L.)
Nakts gārnis
 
BD I
II
   
Threskiornithidae
Ibisu dzimta
         
Platalea leucorodia L.
Platknābja ibiss
 
BD I
II
   
Plegadis falcinellus (L.)
Brūnais ibiss
 
BD I
II
   
Ciconiidae
Stārķu dzimta
         
Ciconia ciconia (L.)
Baltais stārķis
 
BD I
II
X
 
Ciconia nigra (L.)
Melnais stārķis
3
BD I
II
X
X
Phoenicopteridae
Flamingo dzimta
         
Phoenicopterus ruber L.
Sārtais flamingo
 
BD I
II
   
Anatidae
Pīļu dzimta
         
Anas acuta L.
Garkaklis
 
BD II/1;III/2
III
   
Anas clypeata L.
Platknābis
 
BD II/1;III/2
III
   
Anas crecca L.
Krīklis
 
BD II/1;III/2
III
   
Anas penelope L.
Baltvēderis
 
BD II/1;III/2
III
   
Anas platyrhynchos L.
Meža pīle, mercene
 
BD II/1;III/1
III
   
Anas querquedula L.
Prīkšķe
 
BD II/1
III
   
Anas strepera L.
Pelēkā pīle
 
BD II/1
III
   
Anser albifrons (Scop.)
Baltpieres zoss
 
BD II/2;III/2
III
   
Anser anser (L.)
Meža zoss
3
BD II/1;III/2
III
X
 
Anser erythropus (L.)
Mazā zoss
1
BD I
II
X
 
Anser fabalis (Lath.)
Sējas zoss
 
BD II/1
III
   
Aythya ferina (L.)
Brūnkaklis
 
BD II/1;III/2
III
   
Aythya fuligula (L.)
Cekulpīle
 
BD II/1;III/2
III
   
Aythya marila (L.)
Ķerra
 
BD II/2;III/2
III
   
Aythya nyroca (Guld.)
Baltacis
 
BD I
III
X
 
Branta bernicla (L.)
Melngalvas zoss
 
BD II/2
III
   
Branta canadensis (L.)
Kanādas zoss
 
BD II/1
III
   
Branta leucopsis (Bechst.)
Baltvaigu zoss
 
BD I
II
   
Branta ruficollis (Pall.)
Sarkankakla zoss
 
BD I
II
X
 
Bucephala clangula L.
Gaigala
 
BD II/2
III
   
Clangula hyemalis L.
Kākaulis, kaupa
 
BD II/2
III
   
Cygnus columbianus (Ord.)
Mazais gulbis
 
BD I
II
X
 
Cygnus cygnus (L.)
Ziemeļu gulbis
3
BD I
II
X
X
Cygnus olor (Gm.)
Paugurknābja gulbis
 
BD II/2
III
   
Melanitta fusca L.
Tumšā pīle, jūrasteteris
 
BD II/2
III
   
Melanitta nigra L.
Melnā pīle
 
BD II/2;III/2
III
   
Mergus merganser L.
Lielā gaura
2
BD II/2
III
X
 
Mergus serrator L.
Garknābja gaura
1
BD II/2
III
X
 
Netta rufina (Pall.)
Lielgalvis
 
BD II/2
III
   
Polysticta stelleri (Pall.)
Stellera pūkpīle
4
 
II
X
 
Somateria mollissima L.
Lielā pūkpīle
 
BD II/2;III/2
III
   
Tadorna ferruginea Pall.
Rudā dižpīle
 
BD I
II
   
Tadorna tadorna (L.)
Sāmsalas dižpīle
3
 
II
X
 
Pandionidae
Zivjērgļu dzimta
         
Pandion haliaetus (L.)
Zivju ērglis
3
BD I
II
X
X
Accipitridae
Vanagu dzimta
         
Aegypius monachus (L.)
Melnais grifs
 
BD I
II
   
Aquila chrysaetos (L.)
Klinšu ērglis
1
BD I
II
X
X
Aquila clanga Pall.
Vidējais ērglis
1
BD I
II
X
X
Aquila pomarina G. L. Brehm
Mazais ērglis
3
BD I
II
X
X
Circaetus gallicus (Gm.)
Čūskērglis
1
BD I
II
X
X
Circus aeruginosus (L.)
Niedru lija
 
BD I
II
X
 
Circus cyaneus (L.)
Lauka lija
1
BD I
II
X
 
Circus pygargus (L.)
Pļavas lija
2
BD I
II
X
 
Gyps fulvus (Habl.)
Baltgalvas grifs
 
BD I
II
   
Haliaeetus albicilla (L.)
Jūras ērglis
1
BD I
II
X
X
Milvus milvus (L.)
Sarkanā klija
1
BD I
II
X
X
Milvus migrans (Bodd.)
Melnā klija
2
BD I
II
X
X
Pernis apivorus (L.)
Ķīķis, lapseņu klijāns
 
BD I
II
X
 
Accipiter gentilis
Vistu vanags
       
X
Falconidae
Piekūnu dzimta
         
Falco columbarius L.
Purva piekūns
1
BD I
II
X
 
Falco peregrinus Tunst.
Lielais piekūns
0
BD I
II
X
X
Falco tinnunculus L.
Lauka piekūns
1
 
II
X
 
Phasianidae
Fazānu dzimta
         
Bonasa bonasia (L.)
Mežirbe
 
BD I;II/2
III
X
 
Coturnix coturnix (L.)
Paipala
2
BD II/2
III
X
 
Lagopus lagopus (L.)
Baltirbe
1
 
III
X
 
Perdix perdix (L.)
Laukirbe
2
BD II/1;III/1
III
X
 
Phasianus colchicus L.
Fazāns
 
BD II/1;III/1
III
   
Tetrao tetrix L.
Rubenis, teteris
3
BD I;II/2
III
X
 
Tetrao urogallus L.
Mednis
3
BD I;II/2;III/2
II
X
X
Gruidae
Dzērvju dzimta
         
Grus grus (L.)
Dzērve
3
BD I
II
X
 
Rallidae
Dumbrvistiņu dzimta
         
Crex crex (L.)
Grieze
2
BD I
II
X
 
Fulica atra L.
Laucis
 
BD II/1;III/2
III
   
Gallinula chloropus (L.)
Ūdensvistiņa
 
BD II/2
III
   
Porzana parva (Scop.)
Mazais ormanītis
3
BD I
II
X
 
Porzana porzana (L.)
Ormanītis
2
BD I
II
X
 
Rallus aquaticus L.
Dumbrcālis
 
BD II/2
III
   
Otididae
Sīgu dzimta
         
Chlamydotis undulata (Xacq.)
Apkakles sīga
 
BD I
II
   
Otis tarda L.
Lielā sīga
 
BD I
II
   
Tetrax tetrax L.
Mazā sīga
 
BD I
II
   
Haematopodidae
Jūrasžgatu dzimta
         
Haematopus ostralegus L.
Jūrasžagata
3
BD II/2
III
   
Recurvirostridae
Īlenknābju dzimta
         
Recurvirostra avosetta L.
Avozeta
 
BD I
II
   
Charadriidae
Tārtiņu dzimta
         
Charadrius hiaticula L.
Smilšu tārtiņš
3
 
II
X
 
Eudromias morinellus (L.)
Morinella tārtiņš
 
BD I
II
   
Pluvialis apricaria (L.)
Dzeltenais tārtiņš
3
BD I;II/2;III/2
III
X
 
Pluvialis squaarola (L.)
Jūras ķīvīte
 
BD II/2
III
   
Vanellus vanellus (L.)
Ķīvīte
 
BD II/2
III
   
Scolopacidae
Sloku dzimta
         
Calidris alpina (L.)
Šinca šņibītis
1
 
II
X
 
Calidris canutus (L.)
Lielais šņibītis
 
BD II/2
III
   
Gallinago gallinago (L.)
Mērkaziņa
 
BD II/1;III/2
III
   
Gallinago media (Lath.)
Ķikuts
1
BD I
II
X
 
Limosa lapponica (L.)
Sarkanā puskuitala
 
BD II/2
III
   
Limosa limosa (L.)
Melnā puskuitala
2
BD II/2
III
X
 
Lymnocryptes minimus (Brunn.)
Vistilbe
0
BD II/1;III/2
III
X
 
Numenius arquata (L.)
Kuitala
2
BD II/2
III
X
 
Numenius phaeopus (L.)
Lietuvainis
3
BD II/2
III
X
 
Numenius tenuirostris Vieill.
Tievknābja kuitala
   
II
X
 
Phalaropus lobatus (L.)
Šaurknābja pūslītis
 
BD I
III
   
Philomachus pugnax (L.)
Gugatnis
2
BD I;II/2
III
X
 
Scolopax rusticola L.
Sloka
 
BD II/1;III/2
III
   
Tringa glareola L.
Purva tilbīte
 
BD I
II
X
 
Tringa erythropus (Pall.)
Tumšā tilbīte
 
BD II/2
III
   
Tringa nebularia (Gunn.)
Lielā tilbīte
 
BD II/2
II
   
Tringa stagnatilis (Bechst.)
Dīķa tilbīte
3
 
II
X
 
Tringa totanus (L.)
Pļavas tilbīte
2
BD II/2
III
X
 
Xenus cinereus (Guld.)
Terekija, pelēkā tilbīte
3
 
II
   
Laridae
Kaiju dzimta
         
Chlidonias niger (L.)
Melnais zīriņš
 
BD I
II
X
X
Chlidonias hybrida (Pall.)
Baltvaigu zīriņš
 
BD I
II
X
X
Chlidonias leucopterus (Temm.)
Baltspārnu zīriņš
3
 
II
X
X
Larus argentatus Pont.
Sudrabkaija
 
BD II/2
III
   
Larus canus L.
Kaijaks
 
BD II/2
III
   
Larus fuscus L.
Reņģu kaija
 
BD II/2
-
   
Larus marinus L.
Melnspārnu kaija
 
BD II/2
-
   
Larus minutus L.
Mazais ķīris
   
II
X
X
Larus ridibundus L.
Lielais ķīris
 
BD II/2
III
X
X
Sterna albifrons Pall.
Mazais zīriņš
2
BD I
II
X
X
Sterna caspia Pall.
Lielais zīriņš
 
BD I
II
   
Sterna hirundo L.
Upes zīriņš
 
BD I
II
X
X
Sterna paradisaea Pont.
Jūras zīriņš
3
BD I
II
X
X
Sterna sandvicensis
Dzeltenknābja zīriņš
 
BD I
II
   
Alcidae
Alku dzimta
         
Uria aalge (Pont.)
Tievknābja kaira
 
BD I
III
   
Columbidae
Baložu dzimta
         
Columba livia (domest.) Gm.
Mājas balodis
 
BD II/1
III
   
Columba oenas L.
Meža balodis
3
BD II/2
III
X
X
Columba palumbus L.
Lauka balodis
 
BD II/1;III/1
III
   
Streptopelia decaocto ( Friv.)
Gredzenūbele
 
BD II/2
III
   
Streptopelia turtur (L.)
Parastā ūbele
 
BD II/2
III
   
Tytonidae
Plīvurpūču dzimta
         
Tyto alba (Scop.)
Plīvurpūce
4
 
II
   
Strigidae
Pūču dzimta
         
Aegolius funereus (L.)
Bikšainais apogs
3
BD I
II
X
X
Asio flammeus (Pont.)
Purva pūce
1
BD I
II
X
 
Athene noctua (Scop.)
Mājas apogs
3
 
II
X
 
Bubo bubo (L.)
Ūpis
1
BD I
II
X
X
Glaucidium passerinum (L.)
Apodziņš
4
BD I
II
X
X
Nyctea scandiaca (L.)
Baltā pūce
 
BD I
II
   
Strix uralensis Pall.
Urālpūce, garastes pūce
3
 
II
X
 
Caprimulgidae
Lēļu dzimta
         
Caprimulgus europaeus L.
Vakarlēpis, lēlis
4
BD I
II
X
 
Coraciidae
Zaļvārnu dzimta
         
Coracias garrulus L.
Zaļā vārna
1
BD I
II
X
X
Alcedinidae
Zivju dzenīšu dzimta
         
Alcedo atthis (L.)
Zivju dzenītis
3
BD I
II
X
 
Upupidae
Pupuķu dzimta
         
Upupa epops L.
Pupuķis, badadzeguze
2
 
II
X
 
Picidae
Dzilnu dzimta
         
Dendrocopos medius ()
Vidējais dzenis
3
BD I
II
X
X
Dendrocopus leucotos ()
Baltmuguras dzenis
3
BD I
II
X
X
Dryocopus martius (L.)
Melnā dzilna
 
BD I
II
X
 
Jynx torquilla L.
Tītiņš, grozgalvītis
   
II
X
 
Picoides tridactylus (L.)
Trīspirkstu dzenis
3
BD I
II
X
X
Picus canus Gm.
Pelēkā dzilna
 
BD I
II
X
 
Picus viridis L.
Zaļā dzilna
2
 
II
X
X
Alaudidae
Cīruļu dzimta
         
Alauda arvensis L.
Lauka cīrulis
 
BD II/2
III
   
Galerida cristata (L.)
Cekulainais cīrulis
3
 
III
X
 
Lullula arborea (L.)
Sila cīrulis
 
BD I
III
X
 
Motacillidae
Cielavu dzimta
         
Anthus campestris (L.)
Stepes čipste
3
BD I
II
X
 
Laniidae
Čakstu dzimta
         
Lanius collurio L.
Brūnā čakste
 
BD I
II
X
 
Lanius excubitor L.
Lielā čakste
3
 
II
X
 
Lanius minor Gm.
Melnpieres čakste
0
BD I
II
X
 
Cinclidae
Ūdensstrazdu dzimta
         
Cinclus cinclus (L.)
Ūdenstrazds
3
 
II
X
 
Muscicapidae
Mušķērāju dzimta
         
Acrocephalus paludicola (Vieill.)
Grīšļu ķauķis
1
BD I
II
X
 
Erithacus svecica (L.)
Zilrīklīte
4
BD I
II
X
 
Ficedula parva (Bechst.)
Mazais mušķērājs
 
BD I
II
X
 
Locustella luscinoides (Savi)
Seivi ķauķis
3
 
II
X
 
Panurus biarmicus (L.)
Bārdzīlīte
3
 
II
X
 
Sylvia nisoria (Bechst.)
Svītrainais ķauķis
 
BD I
II
X
 
Turdus viscivorus L.
Sila strazds
 
BD II/2
III
   
Turdus iliacus L.
Plukšķis
 
BD II/2
III
   
Turdus merula L.
Melnais meža strazds
 
BD II/2
III
   
Turdus philomelos C. L. Brehm
Dziedātājstrazds
 
BD II/2
III
   
Turdus pilaris L.
Pelēkais strazds
 
BD II/2
III
   
Remizidae
Somzīlīšu dzimta
         
Remiz pendulinus (L.)
Somzīlīte
3
 
III
X
 
Emberizidae
Stērstu dzimta
         
Emberzia calandra L.
Lielā stērste
   
III
X
 
Emberzia hortulana L.
Dārza stērste
 
BD I
III
X
 
Sturnidae
Strazdu dzimta
         
Sturnus vulgaris L.
Mājas strazds
 
BD II/2
III
   
Corvidae
Vārnu dzimta
         
Corvus corone corone L.
Melnā vārna
 
BD II/2
     
Corvus frugilegus L.
Krauķis
 
BD II/2
     
Corvus monedula L.
Kovārnis
 
BD II/2
     
Garrulus glandarius (L.)
Sīlis
 
BD II/2
     
Pica pica (L.)
Žagata
 
BD II/2